Susisiekite su mumis
+370 613 11010

Daltonizmas

Laiku nustatytas daltonizmas padės teisingai pasirinkti mokomuosius dalykus, profesiją, laisvalaikį. Pritaikius tinkamas priemones-leis pilnavertiškai džiaugtis gyvenimu.

Maždaug kas dvyliktas vyras yra daltonikas (Lietuvoje - apie 150 tūkst ). Daltonizmas – tai dažniausiai įgimtas (nors kartais gali būti ir įgytas) negebėjimas skirti spalvų, dažniausiai raudonos spalvos. Pasitaiko daugiausia vyrams. Toks spalvinis regos sutrikimas iki šiol neišgydomas, nors vis dar vyksta tyrimai.

Daltonizmas kooreguojamas specialiais akiniais. Pritaikymo sekmės tikimybė ~80%

Daltonizmui diagnozuoti naudojamos specialios spalvotos lentelės, kurias išrado Japonas Dr. S. Ishihara 1917 m. Diagnozavimo principas nepakitęs iki šių dienų, o šis metodas tapo populiariausiu pasaulyje. Originalios leidybos testai tapo prieinami tik pastaraisiais metais. Didžiuojamės turėdami originalią versiją, kuria galime naudotis Lietuvoje.

Daltonizmas gali būti įvairių lygių. Pasitaiko, kad žmogus iš viso nemato spalvų, tuomet jo pasaulis yra juodai baltas, kaip nespalvotoje fotografijoje. Kai kurie žmonės nemato tik žalios ar raudonos spalvos arba painioja spalvas. Dar gali būti, jog ryškias, skaisčias spalvas žmogus mato, tačiau nesugeba skirti atspalvių.

Daltinizmo sutrikimą turintiems asmenis dalis specialybių yra neprieinamos.  (pvz., transporto vairuotojo, siuvėjo, dailininko, dažytojo, gydytojo), profesijų skaičius viršija 150.

Daltonizmo rūšys
• Protanopai – trūksta raudonos;
• Deuteranopai – trūksta žalios;
• Tritanopai – trūksta mėlynos;

Daltonizmo simptomai:
• silpniau skiriama viena iš spalvų; 
• viena spalva maišoma su kita; 
• visiškai nematoma viena iš spalvų; 
• matomas nespalvotas vaizdas.